Salı, 03 Ocak 2012 08:30

SABIRLI OLMANIZ İÇİN NEDENLER

Yazan  Kategori YAŞAM
Okunma 1768 defa
SABIRLI OLMANIZ İÇİN NEDENLER SABIRLI OLMANIZ İÇİN NEDENLER

Doğru Aday
Hayatınızı birlikte geçirmeyi gerçekten isteyeceğiniz doğru eş için hem beklemeye değer, hem de bu seçim aceleye gelmez. Bu nedenle sabırlı olmalı, bir kez doğru adayı bulduğunuzu hissettikten sonra da asla vazgeçmemelisiniz.

İş
Başladığınız işte gerçekten başarılı olabilmek için sabırlı olup tecrübe kazanmaya çalışmalısınız. Bu da ancak zaman ve azimle olur. Bir anda kariyer basamaklarını tırmanamazsınız.

Kalp Kırıklığı
Zamanla tamamen onarılamaz ancak yumuşayabilir, bu nedenle kazara kalbini kırdığınız ve pişman olup özür dilediğiniz kişiye zaman tanıyın. Arkadaşlığınızın eskisi gibi olması zaman alacaktır.

Sevgiliniz ve davranış değişiklikleri
Değiştirdiği bazı davranışları nedeniyle girilecek ani ve yersiz bir kavga kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sabırlı olun ve davranışlarının nedenini onu incitmeden zamanla anlamaya çalışın.

Sevgili Adayı
Birisine açılmanız için zamana ihtiyacınız yoktur, kendinizi hazır hissettiğiniz her an açılabilirsiniz. Ancak cevap için bir miktar zamana ve sabra ihtiyaç olduğunu unutmayın.

Terfi
Çaba gösterdiniz, çok çalıştınız. Yükselmek istiyorsunuz. Ama her zaman yetmiyor bunlar. Bir miktar sabırlı olmak ve azmi elden bırakmamak da gerekiyor.

Zayıflamak
Öyle birden bire olacak birşey değil, yapmanız gereken tek şey diyetinizi doğru yapmanız ve sporunuza düzenli gitmeniz. Sonrasını biraz zamana bırakmak gerekir. Çabuk verilen kilo, çabucak alınır.

Ayrılık Acısı
Öyle birden bire geçmez, acınızın geçmesi için kendinize zaman tanımalısınız. Hep öyle berbat hissetmeyeceğinizi bilmek sabretmeyi kolaylaştırır.

Sabır
Sabırlı olabilmeyi öğrenmek zaman ister, özellikle gençlik heyecanlarınızı kontrol altına alabilmek için çok çaba harcamayın.

Hastalık
Hastayken iyileşmek zaman alan bir süreçtir. Acele etmemenizde ve bünyenizi zorlamamanızda fayda var.

Barışmak
Kavgalar küslükler sonrası sükuneti sağlamak ve barışmak zaman alabilir. Sabrınızı zorlayıp beklemeli ve istenmeyen sonuçlar doğuracak ataklardan uzak durmalısınız.

Başarı
Herhangi bir konuda başarıyı sağlamak için azmi, çok çalışmayı ve zamanı doğru kullanmayı bilmek gerekir. Bunun için de sabırlı olmalısınız.

Hatalar
Yapılan hataların düzeltilmesi ve unutulması için zaman gerekir.

Yaş
Bazen yaşınızın küçük olmasından ya da fazla büyük olmasından şikayet edebilirsiniz. Büyümek için olduğu kadar, büyüdüğünüzde yeni halinize alışmak için zamana ihtiyaç duyarsınız.

Para
İstisnalar olsa da yaptığınız iş dolayısıyla kazandığınız paranın sizi mutlu etmesini istersiniz. Ancak kazancınız tecrübeleriniz arttıkça artış gösterecektir. Bu nedenle zamana ihtiyacınız olacak.

Sevgili
İlk heyecan geçti, artık hayatınızda bir başkası var. Bu duruma iki tarafın da alışması zaman gerektirir.

Çocuk
Doğru zamanda ve gereken koşullar oluştuktan sonra çocuk sahibi olmak için sabırlı olmalısınız. Bu konuda vereceğiniz kararın sizin kadar çocuğun da hayatını derinden etkileyeceğini unutmayın.

Hayvan Sevgisi
Heveslenip evinize aldığınız küçük dostunuza alışmanız ve onun her türlü dağınıklığına katlanmayı öğrenmeniz zaman alacaktır. İlk krizde onu sokağa göndermemelisiniz.

Piskolojik bunalımlar
Zaman zaman ortada hiçbirşey yokken kendinizi depresyonda hissedebilirsiniz. Ancak bu tür haller hemen geçmez. Mücadele edeyim, teslim olmayayım derken ruh halinizi iyice sakatlayabilirsiniz. Bu nedenle üzüntülerinizin geçmesi ve ruh halinizin değişmesi için kendinize zaman tanımalısınız.

Hedefler
Hayatınızda önünüze koyduğunuz hedeflere ulaşmanız zaman alacaktır, onlardan vazgeçmek yerine sabretmeyi ve azmi öğrenmelisiniz.

Yaşlanan ebeveynler
Siz büyüdükçe anne ve babanız yaşlanıyor. Eskisi kadar güçlü ya da mantıklı olmayabiliyorlar. Daha da önemlisi siz büyüdükçe size olan ihtiyaçları da artıyor. Bu duruma alışmak için kendinize de ailenize de zaman tanımalısınız.

Sanat
Herhangi bir sanat dalına merak duydunuz. Kursa gittiniz. Temel attınız. Ama devamı için acele ediyorsunuz. Yapmayın. Kendinize zaman tanıyın, yeteneğinizi geliştirin. Azmi de hesaba katarak bu alanda kendinizi gayet iyi yetiştirebilirsiniz.

Roman
İlk birkaç sayfasından hiçbir şey anlamadınız diye bir romanı kenara atmanın alemi yok. Biraz sabredin, iyi bir yazarsa eğer, sizi hikayeye ortak edecek bir yöntem mutlaka bulmuştur.

Arkadaş edinmek
Yeni bir ortama girdiniz. Yalnızsınız. Arkadaş edinmek istiyorsunuz. Kendinize ve insanlarla karşılıklı yakından tanışma için zaman vermelisiniz.

Dedikodu
Hakkınızda bir dedikodu çıktı. Hiç de hoş olmayan şeyler konuşuluyor. Aslında gerçek de değiller. Dedikoduya karşı mücadele etmek sürecin uzamasına neden olur. Sabretmeli, çok çok gerekmiyorsa susmalı ve insanların bunu unutmasını beklemelisiniz.

Popüler olmak
Mahallenizi ya da şehrinizi değiştirdiniz. Alıştığınız, sizi tanıyan insanlar yok etrafınızda. Bir anda herkesin büyünüze kapılmasını bekleyemezsiniz. Kendinize ve insanlara zaman tanımalı, bu yeni ortamda popülaritenizi kaybettiğiniz için paniğe kapılmamalısınız.

Şarkılar
Bazen bir şarkı sizi ilk anda sarmayabilir. Belki de ne dediğini anlamak için birkaç kez dinlemek gerekir. O yüzden bir şarkıyı ilk duyduğunuzda karar vermemelisiniz.

Öğretmen
Sınıfa girdiniz, o da ne… Öğretmen hiç de hoşlandığınız bir tipe benzemiyor. Kendinize de ona da zaman tanıyın ve daha önemlisi iletişim kurmak için çaba gösterin. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Unutmak
Başınıza gelen kötü şeyleri elbet bir gün unutacaksınız, yaranız hafifleyecek. Tek yapmanız gereken şey beklemek ve kendinize acımaktan vazgeçmek.

Ölüm acısı
Ölüm hepimizin başında. İnsanlar doğuyor, yaşıyor ve ölüyorlar. Ölen birisinin acısının kalbinizden hiçbir zaman silinmeyeceğini düşünebilirsiniz. Ama hayat devam ediyor. Olması gerektiği gibi, sizin de acınız hafifleyecek.

Saygınlık
Saygınlık ve itibar kazanmak kolay değil. Güvenilir biri olduğunuzu, üstlendiğiniz sorumlulukları ihmal etmediğinizi, sözünüzde durduğunuzu hem kendinize hem de içinde bulunduğunuz topluma defalarca ispatlamak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için de sabırlı olmalı ve çaba göstermelisiniz.

Affedilmek
Hata yaptınız, özür dilediniz, ama hala buzlar erimedi. Acele etmeyin, insanların birbirlerini affetmeleri ve karşılıklı güvenin yeniden tesis edilmesi zaman ve emek gerektirir.

Otorite
Güç sahibi mi olmak istiyorsunuz? Elbette… Yeteneklerinizi sergilemeniz, bunun için çalışmanız gerekir. Öyle bir anda kimse hiçbir ortamda otorite sahibi olamaz.

Okul
Okulda size anlatılan derslerin ilerde hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorsunuz. Yanılıyorsunuz. Çalışın, öğrenin. Göreceksiniz, hayat size öğrendiğiniz her şeyin bir gün işe yaradığını ispatlayacak.

Eleştiri
Bir konuda birilerini eleştiriyorsunuz. Dile de getiriyorsunuz. Ama bir türlü değişmiyor olup bitenler. Siz eleştirdiniz diye kimse kendini bir anda düzeltmez. Zaman tanımalı, sabretmelisiniz.

Arkadaşlar
Arkadaşlar birbirlerine karşı sabırlı oldukları ve iletişimlerini sürdürmek için emek sarfettikleri için arkadaş kalırlar.

Kardeşler
Sizden küçük kardeşleriniz, çoğu zaman sizin yaptığınız hataları tekrar edecekler. Onları uyarmanız bazen hiçbir işe yaramayacak. Herkesin kendi macerası var. Hayatı deneyip yanılarak öğrenmeleri için onlara fırsat vermeli ve zaman tanımalısınız.

Kötü Alışkanlıklar
Kötü bir alışkanlığınız var. Bırakmak istiyorsunuz. Kararlısınız. Çok iyi bir gelişme bu. Ama bir anda olmayabilir. Umutsuzluğa kapılmayın, kendinize zaman tanıyın.

Yalanlar
Bir arkadaşınız ya da sevgiliniz size yalan söyledi. Fark ettiniz. Eğer ilişkiyi kesip atmak istemiyorsanız fark ettiğinizi ona ilettikten sonra telafi etmesi ve açıklama yapması için ona fırsat ve zaman tanıyın.

Hayat
Yaşamak çok güzel. İnsanın başına iyi kötü pek çok şey geliyor. Her ana yeniden alışmak gerekebiliyor. Başınıza gelen ilk kötü şeyde yaşamaktan vazgeçmeyin. Kendinize zaman tanıyın ki hayat yaralarınızı iyileştirsin.

 

 

Yorum eklemek için giriş yapın

Giyimde İndirim Başladı Güvenilir Giyim Adresi

readmore

Online Erkek Giyim Derinmor Ayrıcalığı ile

readmore

Online Moda Dünyası Modaya Dair Herşey

readmore

Modayı Yakından Takip Et Moda İçin Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.