Salı, 12 Mart 2013 22:51

PET ŞİŞEDEN UZAK DURUN

Yazan  Kategori YAŞAM
Okunma 1724 defa Son Düzenlenme Salı, 12 Mart 2013 22:57
pet şişeden uzak durun pet şişeden uzak durun

Pet şişeler, evlerden doğaya saçılan en büyük atık kütlesini oluşturuyor. Su tasarrufu yapmanın yolu pet şişe kullanımını azaltmaktan geçiyor.

1.Şişe su kullanımınızı azaltın. Sadece çok gerekli ve acilse şişede su satın alın. Siz pet şişe satın almazsanız, su şirketleri de pet şişede su üretip piyasaya sürmez. Arz ve talep dengesi gayet basit.
 
2.Yanınızda matara taşıyın. Evden doldurup çıkın. Bittikçe, işyerindeki soğuk su dolabından mataranızı yeniden doldurabilirsiniz.
 
3.İçme suyu için su filtresi alın. Uygun fiyata alıp musluğunuza monte edebilirsiniz. Dışarıdan damacana su sipariş etmenize gerek kalmaz. Çoğu damacana şirketi, aslında arıtılmış su satıyor.
 
4.Daha kısa süreli duşlar alın. Duş sürenizi bir iki dakika kısaltmak bile ayda 500 litre daha az su tüketmenize yol açar.
 
5.Sifonu çektiğinizde daha az su akması için ya daha küçük hacimli bir rezervuar alın ya da rezervuarınızın içine suyla doldurulmuş büyük bir pet şişe koyun.
 
6.Dişlerinizi fırçalarken, tıraş olurken, ellerinizi sabunlarken musluğu kapatın. Diş fırçalarken suyu kapatmak ayda 100 litre daha az su harcamanızı sağlar. Her gün tıraş olan bir erkeğin musluğu açık bırakması ayda 1000 litre su israfı anlamına geliyor.
 
7.Saçlarınızı şampuanlarken üşenmeyip duş musluğunu kapatırsanız ayda 500 litre su boşa harcanmaktan kurtulur.
Yorum eklemek için giriş yapın

Giyimde İndirim Başladı Güvenilir Giyim Adresi

readmore

Online Erkek Giyim Derinmor Ayrıcalığı ile

readmore

Online Moda Dünyası Modaya Dair Herşey

readmore

Modayı Yakından Takip Et Moda İçin Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.