Perşembe, 07 Mart 2013 20:38

KIRMIZININ RUHUMUZA FAYDASI

Yazan  Kategori SAĞLIK
Okunma 2096 defa Son Düzenlenme Perşembe, 07 Mart 2013 20:45
kırmızının ruhumuza faydası kırmızının ruhumuza faydası

Kırmızının bedeninize ve ruhunuza oldukça fazla faydası var. Kırmızı terapi hayatınıza farklı bir enerji getirir. İşte detaylar!

Kırmızı omurga dibinde, sakral bölgede bulunan taban çakra ile ilişkilidir. Bu çakra ile ilgili organlar böbrek ve mesane, ancak kalça, omurga ve bacaklar da onunla bağlantılıdır. Onun endokrin, böbreküstü bezini etkilediğini unutmayın.
 
Kırmızı canlılık, cesaret, irade gücü, kendine güven, öz-farkındalık, güç ve cinsellik ile ilgili uyarıcı bir renktir. Ayrıca istikrar, güvenlik ve yaşam gücünün güçlendirilmesi ile ilişkilidir.
 
Vücudunuzda daha fazla adrenalin yaparak enerji arttıran kırmızı, aynı zamanda yorgunluk, halsizlik ve uyuşukluk için çok iyidir. Kırmızı aksesuar veya giysi giymek, kendinizi aşağıda bir ruh halinde hissettiğiniz zaman ruhunuza asansör görevi görecektir.
 
Ayrıca kırmızı taşlar ile kendinizi yardımcı olabilirsiniz. Onlar mükemmel şifa ve enerji verici özelliklere sahiplerdir. Bazıları şunlardır: kırmızı spinel, yakut, çilek kuvars, kırmızı lal, kiraz opal ve rubellit.,
 
Evinizin yeterince sıcak değilse, kırmızı vücut sıcaklığınızı yükseltmeye ve daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.
 
Yorgun ya da tembel hissediyorsanız, sizin enerji düzeylerini artırmak için bazı kırmızı meyve ve sebze yemelisiniz.
 
Evinizin farklı noktalarda bazı taze kırmızı çiçekler yerleştirilmesi de ruhunu uyandıracak ve beyin aktivitesini teşvik edecek. Aslında, kırmızı bir renk stüdyoları ve ofisler dahil, küçük dozlarda ve turkuaz maviyle birlikte her zaman dengeli bir etki yaratır.
Yorum eklemek için giriş yapın

Sağlıklı Yaşamak İçin Sürekli Takip Etmelisin

readmore

Uzmanlardan Her Konuda Sağlıklı Bilgiler

readmore

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele Sağlık Vakfı Online

readmore

Sağlık Şakaya Gelmez Uzmanlardan Bilgi Alın

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.