Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Günlük tükettiğimiz fazla tuz, sağlığımızı tehdit ediyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Bir kaç basit yöntem ile vücudunuzu eski günlere geri döndürün.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Fitness salonunda harcayacak fazla vakti olmayanlar için ideal antrenman. 

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Parkinson hastalığı, nörolojik bir hastalıktır. Parkinson, daha ileri yaşlarda ortaya çıkmakla birlikte bazen orta yaşlarda da rastlanabilir. Aradaki fark az olsa da toplumda kadınlara oranla erkeklerde daha fazla görülür. Bu hastalık ortalama 60 yaş civarında başlar. Peki, bu hastalığın ilerleme şekli nasıldır, tedavisi var mıdır? Tüm bu merak edilenleri Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Safiye Bilgin anlattı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

“Menopozun kelime anlamı adet görmenin sonlanması demek de olsa kadının bu dönemde yaşadıkları ve hissettikleri bununla sınırlı değil” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ömer Çobanoğlu, kadınların hayatının kaçınılmaz bir parçası olan bu dönem hakkında önemli bilgiler verdi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK), sigara dışındaki tüm tütün ürünlerinin de zararlı olduğuna dikkat çekti. SSUK yaptığı yazılı açıklamada, “Sigaranın zararları anlaşıldıkça tütün ürünleri, kıyafet değiştirerek insanların karşısına çıkıyor. Buna bağlı olarak nargile kullanımı gençler arasında hızla yayılıyor” dedi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

 

Uçağa binmek bazı kişiler için kabusa dönüşebiliyor. Bazıları uçağa binerken yoğun bir korku içerisine giriyorlar bazıları ise uçağa hiç binemiyor bile. Peki, uçuş korkusu neden oluşur ve bunu yenmenin bir yolu var mıdır? İşte tüm bunların cevabını Psikolog Deniz Tunçer veriyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Her vatandaş, TC kimlik numarası ve şifreyle internete girip hastanelerin çıkardığı faturayı görecek.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bilim adamları, bebeklerde anne sütünden veya biberon mamasından katı gıdaya geçişte çocuğu kaşıkla beslemek yerine minik parçalar halinde verilen yemeği kendi elleriyle yemesinin, çocuğu şişmanlık ve obeziteden koruduğunu bildirdi

 


Sağlıklı Yaşamak İçin Sürekli Takip Etmelisin

readmore

Uzmanlardan Her Konuda Sağlıklı Bilgiler

readmore

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele Sağlık Vakfı Online

readmore

Sağlık Şakaya Gelmez Uzmanlardan Bilgi Alın

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.