Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Sağlıklı olmak, fiziksel olarak iyi yaşlanmak ve uzun bir hayat yaşamak istiyorsanız, dikkat edilmesi gerekenler...

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Belki de doğru beslenmiyorsunuz. Beslenmek enerjiniz için çok önemlidir!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Vücudumuzun neredeyse yarısını oluşturan su, yaşamımız için elzem bir maddedir. İnsan vücudu bazı besin öğelerinin eksikliğinde haftalarca hatta yıllarca yaşarken susuz ancak birkaç gün yaşamını idame ettirebilmektedir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çeşitli sebze ve meyvelerden günde en az 5 porsiyon tüketilmelidir. Domates yaz aylarında her gün mutlaka tüketilmelidir. Hatta yaz domatesleri konserve yapılarak kış aylarında da yemekler, soslar vb. tüketilebilir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Genellikle kabızlık çeken kişiler bu rahatsızlığı yaşamlarının bir parçası olarak kabul eder ve kendi yöntemleri ile bu durumdan kurtulmaya çalışırlar. Sürekli kabızlık sorunu yaşamanız yeteri kadar sıvı ve posalı gıda tüketmediğinize işaret eder.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Karnın sağ üst tarafında, sırta ve omuza vuran safra kesesi ağrısının kalp krizi belirtileriyle karıştırılabildiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tuğrul Tansuğ, bu ağrının özellikle ağır yağlı yemeklerin ardından çok daha şiddetli yaşanması durumunda safra kesesi taşlarından şüphelenilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Sonbaharın gelmesi ile birlikte görülen ani ısı değişimleri hastalıklara zemin hazırlıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, mevsim geçişlerinde sağlıklı kalmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Prof. Dr. Ziya Mocan, obezitenin, beraberinde sağlık problemlerini de getirdiğini ve tehlikeli hastalıklara yol açtığını belirterek, ''Obezitenin kendisi öldürmez, bir hastalığa neden olduğu için öldürür'' dedi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Mükemmel birer filtre olan böbrekler her gün 200 litre kanı süzerek toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırıyor. Ancak bu çalışkan organlar zamanla yorulup fonksiyonlarını kaybedebiliyor. Günümüzde sayıları hızla artan böbrek yetmezliği hastalarından biri olmak istemiyorsanız uzmanların önerilerine kulak verin, böbreklerinizi koruma altına alın.


Sağlıklı Yaşamak İçin Sürekli Takip Etmelisin

readmore

Uzmanlardan Her Konuda Sağlıklı Bilgiler

readmore

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele Sağlık Vakfı Online

readmore

Sağlık Şakaya Gelmez Uzmanlardan Bilgi Alın

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.