Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Alzheimer hastalığı (bunama ) hafızayı etkileyen yakın zamanı hatırlayamama ile başlayan sinsi seyreden ilerledikçe zamanı bulunduğu yeri unutma, karıştırma, günlük yaşam kalitesinde bozulma ile seyreden %5 genetik özelliği olan, tedavi edilebilen, yalnız şifa sağlanamayan bir hastalıktır.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

ABD'de dokuz yaşındaki bir kıza başarılı geçen ve çok nadir olduğu belirtilen bir ameliyatla, yemekborusunun da aralarında bulunduğu altı organ nakli yapıldı.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Türkiye'de sigara tüketimi dolayısıyla yılda 15 milyar liranın duman olup havaya gittiği bildirildi. Sigaradan ölenlerin sayısı ise giderek artıyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Özel hastaneler, yeni SGK Hizmet Alım Sözleşmesi'ni imzaladı. OHSAD Genel Başkanı Reşat Bahat: 'Özel hastaneler, vatandaş menfaati ve düzeleceğine inandıkları için sözleşmeyi şimdilik imzaladı'

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya'dan alınan yüz, bacak ve kolların nakli, yeni bir nüfus cüzdanına ihtiyaç duyulup duyulmadığı tartışmalarını gündeme getirdi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Kış ayları hastalıkları'da beraberinde getiriyor. Fakat hastalığa sebep sadece soğuklar değil...

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Renkli işlemeli tabaklara asitli ve tuzlu yiyecekler sağlık problemlerine sebep oluyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İleriye giden insanlarla hep yerinde sayan insanların arasındaki en büyük farklardan birisi kendi kendileriyle beyin fırtınası yaparlarken kendilerine sordukları soruların farklı olmasıdır. Derinden ve sık sık kendimize sorduğumuz sorular istek niteliğindedirler. Sorunun şekli bizi ileriyede götürebilir dibede çekebilir. Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi kafamızın içinde dünyanın en gelişmiş bilgisayarından bile çok üstün bir zihin bilgisayarımız var. Nasıl internette araştırma yaparken bir şeyi tam net belirtmemişsek, bize sürekli olarak '' bunu mu demek istediniz'' diye soruya soruyla bir cevap gelir ve altında da konuyla ilgili onlarca bilgi beliriverirse beynimizde aynı şeyi yapar.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Tütün kullanımının zararlarını ispatlayan birçok bilimsel araştırmaya kulaklarınızı tıkayarak, belirtilen tüm kötü senaryolardan kaçabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?


Sağlıklı Yaşamak İçin Sürekli Takip Etmelisin

readmore

Uzmanlardan Her Konuda Sağlıklı Bilgiler

readmore

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Elele Sağlık Vakfı Online

readmore

Sağlık Şakaya Gelmez Uzmanlardan Bilgi Alın

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.