Perşembe, 19 Ocak 2012 21:49

Yurtdışı alışverişlerimiz hızla artıyor

Yazan  Kategori MODA
Okunma 1824 defa Son Düzenlenme Perşembe, 19 Ocak 2012 22:24
Yurtdışı alışverişlerimiz hızla artıyor Yurtdışı alışverişlerimiz hızla artıyor

Türkiye'deki Visa kart sahiplerinin geçen yılın ilk 9 ayında yurt dışındaki alışveriş sitelerinden yaptıkları harcamalar 2010'un aynı dönemine göre yüzde 34 artışla 268 milyon avroya ulaştı.

Visa Europe, Ocak-Eylül 2011 döneminde Türkiye'deki Visa kart sahiplerinin yurt dışındaki alışveriş sitelerinden yaptığı online harcamalarla ilgili verileri açıkladı.

 
Verilere göre, en fazla online harcama, İngiltere'deki alışveriş sitelerinde gerçekleşti. İngiltere'deki alışveriş sitelerinde yapılan harcamalar önceki yılın ilk 9 ayına oranla yüzde 111 artarak 116 milyon avroya yükseldi. En çok harcama yapılan ikinci ülke ise 50 milyon avro ile ABD oldu. 2010 yılının aynı döneminde 49 milyon avro online harcamanın gerçekleştiği ABD web sitelerindeki artış yüzde 2'de kaldı.
 
Türkiye'deki Visa kart sahiplerinin İngiltere ve Amerika'da online harcamaları artarken, Almanya'daki alışveriş sitelerine olan ilgilerinde ise azalma görüldü. 2011 yılının Ocak-Eylül döneminde kart sahiplerinin Almanya'daki alışveriş sitelerindeki harcamaları bir önceki yıla oranla yüzde 26 düşerek 10 milyon avroya geriledi.
 
Verilere göre, Türkiye'deki Visa kart sahiplerinin, geçen yılın ilk 9 ayında yurt dışındaki alışveriş sitelerinden yaptıkları harcamalar bir önceki yıla göre yüzde 34 artarak 268 milyon avroya ulaştı.
Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.