Perşembe, 07 Şubat 2013 02:17

PARFÜM SEÇME TÜYOLARI

Yazan  Kategori MODA
Okunma 4517 defa Son Düzenlenme Perşembe, 07 Şubat 2013 02:25
parfüm seçme tüyoları parfüm seçme tüyoları

Geçtiğiniz yerde izinizi bırakmak, kokunuzla baş döndürmek ve insanları arkanızdan sürüklemek istiyorsanız, bitkiselkitap.com'un parfüm seçme tüyolarına kulak verebilirsiniz!

Üç tabakası olan parfümlerin kendini açığa çıkarması için biraz beklemeniz gerekiyor. Parfümü ilk kokladığınızda burnunuza gelen koku üst katmandır, genellikle geçicidir ve çabuk dağılabilir.
 
Orta katman, birkaç dakika sonra ortaya çıkar ve teninizde yavaşça dağılır. Parfümü sürdükten 30 dakika sonra temel katmanı duymaya başlarsınız. Genelde orta katmanla karışan bu koku parfümün temel özelliğidir.
 
Mevsimlerle birlikte parfümünüzü de değiştirmeniz gerekebilir, çünkü soğuk hava kokunun etkisini azaltabilir.
 
Yaz mevsimlerinde hafif, çiçeksi ve tazelik hissi uyandıran parfümleri seçmek iyi bir tercih olacaktır.
 
Parfüm almak için öğleden sonrayı tercih etmeniz gerekiyor. Koku alma duyunuz, bu saatlerde en üst noktadadır.
 
Kuru bir cilde sahipseniz ve parfümünüzün fazla yayılmasını istiyorsanız çok sürmeniz gerekiyor. Çünkü parfümler yağlı cildi olanlar da daha kalıcı olur.  
 
Parfümünüzün çok yayılması için vücudunuzda kan akışının fazla olduğu bölgelere sıkmalısınız. Bilekler, göğüs arası, kulak arkaları, boyun gibi…  
 
Parfümü sıktıktan sonra ovalamamalısınız. Bu hareket moleküllerin parçalanmasına neden olur ve parfüm kalıcılığını yitirir.  
 
En önemlisi ise, seçeceğiniz parfümü cildinizde denemeden almamalısınız. Beğendiğiniz parfümü cildinize sıkıp birkaç saat bekleyip sürenin sonunda nasıl koktuğuna karar verdikten sonra almalısınız.  
 
Parfüm seçerken, birden fazla kokuyu aynı anda denememelisiniz. Bu durum kokuların birbirine karışmasına ve kokuyu tam olarak alamamanıza neden olacaktır.
 
Parfümünüzü direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Kokunun bozulmasına neden olacaktır. Uygun saklama koşullarında muhafaza etmelisiniz.
 
Mücevher, inciler ve diğer takıların üzerine kesinlikle parfüm sıkmamalısınız. Parfümün içerisindeki alkol, takılarınızın kaplamalarına zarar verebilir.
Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.