Salı, 17 Ocak 2012 15:16

IWC Schaffhausen’da “Yüksekten Uçanlar”ın yılı

Yazan  Kategori MODA
Okunma 1913 defa Son Düzenlenme Salı, 17 Ocak 2012 17:22
IWC Schaffhausen’da “Yüksekten Uçanlar”ın yılı IWC Schaffhausen’da “Yüksekten Uçanlar”ın yılı

İsviçreli saat yapımcısı, 2012’de yeni Pilot’s Watches koleksiyonuyla saatseverler için kalkış moduna geçiyor.

Beş yeni modeliyle IWC’nin efsanevi Pilot’s Watch ailesi içinde kendine bağımsız bir yer edinen TOP GUN koleksiyonunun gözü en yükseklerde olan modelini sunuyor: TOP GUN Miramar.

Schaffhausen merkezli saat yapımcısı IWC’nin Pilot’s Watch Koleksiyonu, tam 76 yıllık bir geçmişe dayanıyor. İlk kez üretildikleri 1936’dan beri profesyonel pilotlar ve yolcuları için dayanıklı ve güvenilir saatler üreten IWC’nin pilot saatleri, hem gece hem de gündüz optimum okunaklılığa sahip olmak ve bir havacılık cihazının görünümünü yansıtmak üzere tasarlandılar. Pilotların saatlerini saniye sektirmeyen bir hassasiyetle ayarlamasına olanak veren parlak büyük kurma kolları, geniş parlak rakamlar, hem sert darbelere hem de uçuş sırasında manyetik etkileşime karşı koruma mekanizması, bir uçuş montuna rahatlıkla bağlanabilecek extra uzun deri kayışlar bu saatlerin öne çıkan ve günümüze kadar gelen başlıca özellikleri oldu.

Pilot’s Watch yılı olan 2012’yi gurur, güven ve sabırsızlıkla beklediklerini belirten IWC Schaffhausen CEO’su Georges Kern, yeni koleksiyonu şöyle özetliyor: “Yeni TOP GUN Pilot’s Watch koleksiyonunda sıradışı güverte saatleri üretimindeki uzun soluklu geleneğimizden yararlandık. Hayal edilebilecek en kompleks saat yapım unsurlarını barındıran iki Perpetual Calendar modelimiz, yepyeni Miramar serisi ve farklı bir çehreye bürünen Spitfire koleksiyonu dahil altı yeni heyecan verici modelimiz var.”

Taklit edilmesi imkansız özellikler

Dünyanın dört bir yanındaki uçuş meraklılarının Kaliforniya’daki Miramar’ın Top Gun efsanesinin doğum yeri olduğunu bildiğini belirten IWC Pazarlama ve İletişim Direktörü Karoline Huber, Miramar modelleri için: “Yeni TOP GUN Miramar tasarım serimizle IWC’nin uzun soluklu Pilot Saatleri üretme geleneğinin bilincinde olan ama aynı zamanda 21’inci yüzyılın teknolojik gelişmelerinden ve bir IWC saatinin taklit edilmesi imkânsız niteliklerinden yararlanmayı arzulayan saat tutkunlarına hitap ediyoruz” dedi.

IWC’nin Kreatif Direktörü Christian Knoop ise yeni Miramar serisini şöyle anlatıyor: “Pilot’s Watch saatlerimizin tarihi köklerine inme süreci bize Miramar’ı kullanarak ilk askeri stildeki tasarım serimizi gerçekleştirme fikrini verdi. Bu sayede, lüks unsurlar dahil çeşitli tarzları yaratıcı bir şekilde birleştirebiliyoruz. Yeni Miramar serisinin IWC ile böylesine mükemmel biçimde bütünleşmesinin nedenlerinden biri de bu: Yeni Miramar serisi göz dolduran mekaniklere sahip birinci sınıf saatler olmakla beraber, baktığınızda çetin, sert köşeli duygular uyandırıyorlar.”

Metaliğin parıltısıyla kamuflajın uyumu

Navigasyonda temel öncelik saniyelerin ve dakikaların optimum okunabilirliği olduğundan, bu ikisi çoğunlukla dış halkada bulunan yegane göstergelerdi. Saat göstergesi ise merkezde daha küçük biçimde yer alırdı. Bu özgün detay IWC tasarımcılarına Big Pilot’s Watch TOP GUN Miramar ve Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Miramar’ın kadranlarında, saat dairesini ve dakika-saniye halkasını ayrı ayrı göstermeleri için ilham verdi.

Gri seramik kasanın karanlık, metalik parıltısı ve mat antrasit kadran, havacılıkta kullanılan hassas aygıtlarla aralarındaki bağı akla getiriyor. Kurma kolları ve iç bezelde kullanılan bej tonu gibi belli kamuflaj renklerinden yararlanılması, kayışın yeşil rengiyle birlikte arzulanan görüntünün altını çiziyor. Saatler, kolayca fark edilen sert dokuma kayışları ve IWC’nin 1980’lerin başında saat yapımcılığına kazandırdığı ve TOP GUN’a özgü iki ileri teknoloji ürünü materyalle tamamlanıyor: Kasa için zirkonyum oksit ve kontrol düğmeleri ve saat sırtı için titanyum. Miramar modellerinin ikisi de -TOP GUN koleksiyonunun tamamı gibi- IWC’nin ürettiği kalibrelerle donanmış durumda.

En sağlam mekanizmalardan biri

Tıpkı klasik Big Pilot’s Watch gibi, Big Pilot’s Watch TOP GUN Miramar da 168 saatlik güç rezerviyle, IWC’nin ürettiği en büyük otomatik mekanizmaya sahip. Bu aynı zamanda kasa çapının neden 48 milimetre olduğunu da açıklıyor.

Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Miramar’da bulunan 89365 kalibre şimdiye kadar üretilen en gelişmiş ve en sağlam kronograf mekanizmalarından biri. Dakikaları ve saniyeleri durdurmak için kullanılan analog ekranın yanında flyback (otomatik olarak sıfıra dönme) fonksiyonuna da sahip.

Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.