Salı, 17 Ocak 2012 19:11

İstanbul’da şov başlıyor

Yazan  Kategori MODA
Okunma 1677 defa Son Düzenlenme Salı, 17 Ocak 2012 20:37
İstanbul’da şov başlıyor İstanbul’da şov başlıyor

Türk moda endüstrisinin dünyaya açılan penceresi Istanbul Fashion Week’te (IFW) geri sayım başladı.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) önderliğinde, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenecek etkinlik 8-11 Şubat günleri arasında Taksim Tepebaşı’nda yapılacak. Organizasyona katılan marka ve tasarımcılar, 2013 sonbahar-kış koleksiyonlarını sergileyecek.

 
Mehtap Elaidi, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Nejla Güvenç, Atıl Kutoğlu, Gül Ağış, Erol Albayrak, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan, Günseli Türkay, Zeynep Erdoğan, Gamze Saraçoğlu, Özlem Kaya, Özgür Masur, Simay Bülbül solo defile yapacak. Karma defilede Şafak Tokur, Çiğdem Akın, İpek Arnas, Beste Gürel, Nihan Peker, Tuba Benian tasarımlarını modaseverlerin beğenisine sunacak. adL&Cengiz Abazoğlu, Avva ve Giovane Gentile markaları ise yeni kreasyonlarını podyuma taşıyacak.
 
İstanbul’un moda şovuna geçen yıl daha fazla hazır giyim markası katılmıştı. Bu seneki sayının azlığını İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı (İHKİB) Hikmet Tanrıverdi’ye sorduğumuzda “Istanbul Fashion Week’in şubat dönemi özellikle hazırgiyim fuarlarının yoğunlaştığı bir dönem. Dolayısıyla firmalarımızın fuarlara katılımları ve uyguladıkları stratejiler çerçevesinde böyle kararlar alınıyor” yanıtını veriyor.
 
Bu yıl İstanbul Fashion Week ile eş zamanlı düzenlencek Collection Premiere İstanbul (CPI) Fuarı hakkında da bilgi veren Tanrıverdi “CPI ile IFW birbirinden ayrılmayan, çok önemli organizasyonlar. Yurtdışındaki bu tarz organizasyonlarda da fuar ve moda haftaları birlikte yürütülüyor. Katılımcılar bir yandan defileleri seyrederken, bir yandan da fuara gidip siparişlerini verebiliyor. Kiğılı, Avva, Sabra ve Colin’s markaları CPI’da yeni koleksiyonlarını sergileyecek.”
 
Orakçıoğlu bayrağı devretti
 
İstanbul Fashion Week’in ilk gününden itibaren komitede etkin rol oynayan Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, bu yıl komiteden ayrıldı ve görevi erkek giyim markası Avva’nın sahibi Volkan Atik’e bıraktı. Geçmiş IFW kapsamındaki defilelerde Irina Shayk, Dita Von Teese ve Matt Dillon gibi dünyaca ünlü isimleri podyuma çıkaran Orakçıoğlu bu yıl defile de yapmayacağını açıkladı: “İşlerimiz çok yoğun. Bir yandan anlaşmalarımız öte yandan erkek modasının en önemli fuarlarından biri Pitti Immagine Uomo’da koleksiyonumuzu hazırlama çalışmalarımız. Zaten yıllardır bu yolda arkadaşlarımızla birlikte işin yapılabileceğini herkese göstermiş olduk. Eminim görevi devralan arkadaşlar da organizasyonu en iyi şekilde devam ettirecek.”
 
Truvalı Helen geliyor!
 
Şimdiye kadar çekilmiş en büyük prodüksiyonlardan biri olan Troy-Truva filminde ‘Truvalı Helen’ rolünü canlandıran Diane Kruger, Troia Fashion Week için Türkiye’ye geliyor. İlki geçen kasım ayında gerçekleştirilen organizasyonun ikincisi Çanakkale ören yerinde bulunan Truva Antik Kenti içinde mayıs ayında düzenlenecek. Dışişleri Bakanlığı ve Malta Büyükelçiliği’yle görüştüklerini anlatan Troia Fashion Week Proje Yapımcısı Savaş Tayhan Malta’nın tanınmış model, sanatçı, gazeteci ve moda tasarımcılarının etkinlik için Türkiye’ye geleceğini söylüyor: “Amacımız katılımcılara ve tüm dünyaya Truva, Çanakkale, moda ve ülkemizin güzelliklerini anlatmak.”
Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.