Pazartesi, 21 Kasım 2011 17:29

EİB 7. MODA TASARIM YARIŞMASI

Yazan  Kategori MODA
Okunma 1948 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 21 Kasım 2011 17:38
EİB 7. MODA TASARIM YARIŞMASI EİB 7. MODA TASARIM YARIŞMASI

''Dijital boyut'' temalı yarışmanın son katılım tarihi 28 Kasım 2011.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından sektörün tasarım ve moda boyutunu güçlendirmek amacıyla düzenlenen 7. EİB Moda Tasarım Yarışması'na son katılım tarihi 28 Kasım 2011 olarak belirlendi.        

 
Moda Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Burak Sertbaş, sektörün ihracatı arttıkça tasarım ihtiyacının da arttığını, bu tür yarışmalarla daha fazla sayıda yaratıcı özelliğe sahip tasarımcıları sektöre çekmeyi amaçladıklarını söyledi.        
 
Sertbaş, ''Dijital Boyut'' temasıyla düzenledikleri yarışma için son katılım tarihinin 28 Kasım 2011 olarak belirlendiğini, yarışmanın 16 Mart 2012'de gerçekleşeceğini, ilginin her geçen yıl arttığı yarışmaya  500'ün üzerinde katılım beklediklerini söyledi.        
 
Sertbaş, yarışmada para ödülünün yanı sıra dereceye girenlere Ekonomi Bakanlığı'nın verdiği destekle yurt dışında eğitim imkanı sağlandığını, bu yıl da bakanlığın onay vermesi halinde benzeri eğitimlere devam edileceğini ifade etti.       
 
Bu yarışmalarda dereceye girenlerin sektör kuruluşlarında çalıştığını, bazı tasarımcıların İtalya'da defile gerçekleştirir seviyeye geldiğini ifade eden Sertbaş, yarışmanın Türk hazır giyim sektörünün geleceği adına önemli bir yatırım olduğunu söyledi.
Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.