Cuma, 20 Ocak 2012 17:30

DAİMA JEAN DİYENLERE...

Yazan  Kategori MODA
Okunma 2455 defa Son Düzenlenme Cuma, 20 Ocak 2012 23:09
daima jean diyenlere daima jean diyenlere

Jean’ler birçok farklı modeli ve kesimiyle her ortamda giymeye uygun alternatifler sunabiliyor. Nereye giderseniz, ne yaparsanız yapın, kendinize uygun bir jean bulabilirsiniz.

Hafta sonu 

Hafta sonları giyeceğiniz kot hem sizi yağmurlu bir günde yol üstünde bırakmamalı hem de girdiğiniz sosyal ortamlarda kadınların dikkatini çekebilmeli.
Seçim hafta sonları rahatlamak içindir. Rahatlık deyince aklınıza hemen bolluk geliyor değil mi? Kadınların yarısından çoğu sarkan bol pantolonlar giymenin erkeklerin yapabileceği en büyük hata olduğunu düşünüyor. Yapmanız gereken, bacak ve vücut yapınıza uygun pantolon kalıbınızı bulmak. Her markanın kalıpları farklıdır ama siz önce düz kalıplı bir model deneyin.
ar mı geldi? O zaman daha bol kesimli pantolonlarla şansınızı deneyin, özellikle de atletik bir vücudunuz varsa… Eğer ince bacaklıysanız, dar kesimli modellerden şaşmamalısınız.
Bunlara dikkat taşlanmış ve soluk renkte modelleri hafta içi giymeniz zordur ama hafta sonları bu tür modelleri tercih edebilirsiniz. Kotunuzun şıklığını tamamlaması için üstüne seçeceğiniz tişört ya da kazağın uyumu da çok önemlidir.
 
• Howe jean
• Moncler mont
• Vince hırka
• Rogues Gallery tişört
• The Generic Man ayakkabı
 
İş hayatı
Tamam, iş yaşamında kıyafet kuralları biraz esnemiş olabilir ama her jean pantolon da iş hayatına uygun değildir. Yapmanız gereken iş hayatınızda yükselen yıldızınızı simgeleyen bir model bulmak.

Seçim iş kıyafetlerinize biraz stil katmanızın zamanı geldi de geçiyor. Seçeceğiniz model iyi kesimli bir yelek, spor bir ceket veya şık bir gömlekle birleştiğinde iş arkadaşlarınızın size farklı bakmasına neden olabilir. Fakat soluk renkli eski pantolonunuzu hafta sonu gezileriniz için saklayın. İş hayatında koyu renkli, sade ve gösterişli cepleri olmayan modelleri tercih edin.
Bunlara dikkat eğer iyi kesimli bir model seçmemişseniz, pantolonunuzun paçası ayakkabınızın altına kadar inip ofis temizliğine katkıda bulunabilir. Kot seçiminde buna dikkat edin. Tabii, pantolonun kalıbı da çok önemli… Bol paçalı (bootcut) modellerle, dar kesimli (slim-fit) modeller arasında bir model belirleyin. İş arkadaşlarınız boxer donunuzu görmeye meraklı olmayabilirler. Ama pantolonun kalıbının bir slim mayoyu andırmasındansa, her gün donunuzu görmeyi tercih edeceklerdir.
 
• Howe jean
• J. Crew yelek
• Gant gömlek
• Alexander Olch kravat
• Cole Haan ayakkabı

Gece hayatı
Eğer programınız bir operayı ya da havyar yiyeceğiniz bir aktiviteyi içermiyorsa, stil sahibi kot pantolonlar gecenizi kurtarabilir.

Seçim 
James dean ve marlon brando, jean pantolonlarının üstüne basit bir tişört giyerek prim yapmış olabilirler. Ancak günümüzde işler o kadar kolay yürümüyor. Kadınların yüzde 34’ü erkeklerin özellikle jean pantolonlarının üstüne ne giydiklerine özen göstermediklerinden şikâyetçiler.

Duruma göre hareket edin
Eğer programınız bir pizzacıda yemek yemekten ibaretse, her model uygun demektir. Ama eğer gece programınızda barlarda bir şeyler içmek varsa, daha dar kesimli modeller size daha uygun olacaktır. Dar ya da bol paçalı modelleri giyeceğiniz ayakkabıya göre karar verebilirsiniz. Tabii seçiminizi şık bir gömlek, süveter ya da spor bir ceketle tamamlayamazsanız, jean seçiminiz boşa gider.
Yorum eklemek için giriş yapın

Maybelline Makyaj Seti 35TL Bu Fırsat Kaçmaz

readmore

Seçkin Kozmetik Markaları Üye Ol 25 TL Kazan!!!

readmore

Sade, canlı ve büyüleyici NARS Dudak Parlatıcısı

readmore

Lüks Kozmetik Markalarının Deneme Boyu Evine Gelsin

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.