>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

Çarşamba, 05 May 2010 06:07

ELLER PARAFİNLE DAHA GÜZEL

Yazan  Kategori KADIN
Okunma 3176 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 24 Ekim 2011 15:55
Eller parafinle daha güzel Eller parafinle daha güzel

Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde giderek düşen hava sıcaklığının cildimize yaptığı olumsuz etkiler göz ardı edilemez. Soğuk havanın etkisi ile kuruyan, çatlayan eller yoğun bir bakıma ihtiyaç duyuyor.

İletişimin büyük bir parçası olan eller, gün içinde durmadan çalışırlar. Dokunur, kavrar, yazar, anlatır ve hep göz önündedirler. Bakterilere karşı savunmasız olan ellerin sıklıkla yıkandığını da düşünürsek  karşı karşıya kaldıkları tahribatın derecesini daha iyi anlamış oluruz. Ayrıca vücudumuzun diğer yerlerine göre örtülmediklerinden daha fazla savunmasızdırlar ve darbelere, kurumaya tüm olumsuzluklara açıktırlar.

Zamanında,  gerekli bakımların yapılmaması durumlarında ise cilt lif dokusu zarar görerek, yaşlanma etkilerini çok daha çabuk ortaya çıkarır.  Ellere estetik yaptırmak artık mümkün olsa da maliyetini ve küçük de olsa bu işlemlerin belirli riskler taşıdığını göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle el bakımını ihmal etmemek ve düzenli yapmak önem taşımaktadır.

Bakım önerileri:

Öncelikle elleri yıkarken seçilecek olan sabunun elleri kurutmayan özel bir sabun olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için bitkisel sabunların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Gün içinde kuruyan ellerin nemlendirilmesi de büyük önem taşımaktadır.  Özellikle akşamları yatmadan önce eller uygun bakım kremleri ile nemlendirilmelidir.

Bunun yanında cilt üzerindeki ölü tabakayı alan ve bunu yaparken cildin nemini dengeleyen bir çok ürün bulunmaktadır. Bu şekilde hem cilt yenilenmesi sağlarsınız, hem dolaşımı hareketlendirirsiniz hem de sonrasında kullandığınız bakım kreminin etkisinin arttırılmasını desteklersiniz. Peeling ve benzeri uygulamaların haftada en fazla 1 defa yapılması tavsiye edilir.

Genelde profesyonel salonlarda uygulanan ancak ufak maliyetler ile evde de herkesin kendine uygulayabileceği parafin bakımı da bayanlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen bakımlardan biridir. Kişisel kullanım düşünülerek üretilmiş olan tek kullanımlık Sprey Parafinler evde yapılacak parafin bakımı için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Parafin elleri yoğun bir şekilde nemlendirir, sertleşmiş dokuyu yumuşatır ve dolaşımı hareketlendirir. Sıcak uygulanan bir bakım olduğundan soğuk kış günleri için rahatlatıcı bir bakımdır. Parafin verdiği ısı sayesinde sürülen kremin derideki en alt gözeneklere kadar inmesini ve ipeksi bir ten sağlar. Sprey parafinin farklı koku seçenekleri ile aroma terapi için eşsiz bir yöntemdir.

Parafin sonrasında ise muhakkak el ve ayaklarınıza özel üretilmiş kremler sürülerek bitirilir. El ve Ayak kremlerini ayrı olarak kullanmakta fayda var. Çünkü vücudumuzdaki bölgelerin  ph değeri farklı olduğu için el ve ayak kremleri bu ph değerlerine göre üretilir. Böylece nemlendirme işlemi ise en etkili biçimde sağlamış oluruz.

Yorum eklemek için giriş yapın

Şehirdeki Bütün Fırsatlar Size Çok Yakın...

readmore

Şık ve Keyifli       Mekanlar İçin

readmore

2011'in Kaliteli Mobilyaları Sizlerin Hizmetinde

readmore

Online Mobilyaya Dair Herşey Bu Sitede...

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.