Öğeyi Oyla
(4 oy)

Tanımı:

Güneş batarken olduğu gibi ışığın azaldığı durumlarda görme güçlüğü ya da kayıbı ile beliren patalojik durumdur. Gece görmesinde zorlanan kişinin başlıca şikayeti uzun süre güneşe baktıktan sonra akşam karanlığında iyi görememesidir.

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Tanımı:

Cinsel ilişki ile bulaşan bir hastalıktır. Özel bir mikrop türüdür. İnsan vücudunda ölene kadar sabit bir şekilde kalabilen bulaşıcı bir hastalıktır. Cinsel ilişki, öpüşmek, el, eşya yolu ile de bulaşabilir.

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Tanımı:

Genelde anüs çevresinde meydana gelen içi iltihap dolu kırmızı renkte sulu yara biçiminde şişlik oluşması ile kendisini gösteren anormal oluşum.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Tanımı:

Bir organın bütünü ile ya da bölgesel olarak dışarı çıkması ya da bir iç organın zarla örtülü biçimde vücut boşluğuna ya da vücut dışına çıkması. Karın bölgesinde olan organların herhangi bir durumda öksürme, ıkınma ile zayıf noktalardan dışarıya çıkması.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Tanımı:

Karmaşık belirtili kısmı sara nöbetlerinin bazı biçimlerini tanımlamak için kullanılan terim epilepsidir. Kalıtsal olduğu gibi edinsel faktörler nedeni ile de gelişebilir. Buna rağmen bu hastalığın kesin nedeni bilinmez. Epilepsi; bilinç kaybı klonik kasılmalar ve bunu izleyen nöbet biçiminde kendisini gösteren bir hastalık türüdür.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Tanımı:

Vücudumuza giren bakteri, virüs gibi mikropların yol açtığı durumdur. mikropların daha sonra çoğalarak vücut yapısına saldırmaları.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Tanımı:

Kalbe giden damarlardan (koroner damar) aniden kan akışının azalması veya durması neticesinde o bölgede görülen hücrelerin görev yapmaması.

Sayfa 1 / 18

İnanılmaz Fiyatları Gör Sağlıklı ve Mutlu Yaşa

readmore

Doğal ve Sağlıklı Yaşamak Herkesin Hakkı...

readmore

Online Bitkisel Ürün Pazarı Doğal Kalite Dünyası

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.