>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

Pazartesi, 23 Ocak 2012 03:11

ÇİN TAKVİMİ VE DOĞRU SONUÇ

Yazan  Kategori GEBELİK - AİLE
Okunma 4726 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 23 Ocak 2012 18:48
çin takvimi ve doğru sonuç çin takvimi ve doğru sonuç

Hamilelik öncesi bebeğinizin cinsiyetini belirlemenin mümkün olduğunu duymuşsunuzdur. Peki, bunun için en sağlıklı yol nedir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kutlugül Yüksel anlatıyor.
1970'lerde X ve Y kromozomlarını taşıyan spermlerin birbirlerinden ayrılabileceğinin keşfi ile istenilen cinsiyette çocuğun dünyaya gelebilmesinin bilimsel yolu açılmıştır.

1998 yılında Virginia'da yapılan çalışmalarda Y kromozomlarının DNA oranlarının X kromozomlarına göre küçük olması nedeni ile Y kromozomlarının hareket hızları daha fazla olduğundan, bir takım tekniklerle X ve Y içeren spermlerin ayırt edilebileceği kanıtlanmıştır.

Bilindiği gibi Y kromozomu taşıyan spermin yumurtayı döllemesinden erkek, X kromozomu taşıyan spermin yumurtayı döllemesinden ise kız cinsiyeti oluşur. İstenilen cinsiyette bebek sahibi olmanın en garanti yolu tüp bebek uygulamasında embriyodan alınacak bir hücrede X ve Y kromozomları tespit edilerek, istenilen cinsiyette embriyo rahme yerleştirilir.

"Çin Takvimi" doğru sonuçlar veriyor mu?

Bebek cinsiyetini belirlemede Çin'de yüz yılar önce uygulanan Çin Takvimi yöntemi ile anne adaylarının hamile kaldıkları yaş ile hamile kaldığı ayın önemi vurgulanmakta ve hamile kalınan yaş ve ay karşılaştırılarak doğacak bebek kız mı erkek mi belirleniyor.

Bu yöntemin de doğruluk oranının yüksek olduğu belirtilmektedir. Bu ara benim kişisel kanaatimi soracak olursanız bu yöntemin doğruluk oranı oldukça düşüktür. Günde en az 50 doğumun gerçekleştiği hastanede yaptığım çalışmada Çin Takviminin bebek cinsiyetini belirleme konusunda doğru sonuç vermediğini tespit ettim.

Yorum eklemek için giriş yapın

Şehirdeki Bütün Fırsatlar Size Çok Yakın...

readmore

Şık ve Keyifli       Mekanlar İçin

readmore

2011'in Kaliteli Mobilyaları Sizlerin Hizmetinde

readmore

Online Mobilyaya Dair Herşey Bu Sitede...

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.