×

Uyarı

JUser: :_load: 87 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Pazar, 26 Ekim 2014 00:00

SPORA VAKTİN Mİ YOK?

Yazan  Kategori ERKEK
Okunma 877 defa Son Düzenlenme Pazar, 26 Ekim 2014 19:45
spora vaktin mi yok? spora vaktin mi yok?

Spor yapmaya fırsat bulamayan erkeklerin dikkat etmesi gereken bazı basit kurallar vardır. Bu kuralları uyguladıkları koşullarda, kilo almayı engelleyebilirler. Örneğin günü, fiziksel olarak aktif bir şekilde geçirebilirler. Masa başında çalışan erkekler, 45 dakikada bir kendilerine bir neden yaratarak masa başından kalkıp, birkaç kat alt kata inebilirler ya da üst katlara çıkabilirler. Ya da yürümek için kendilerine nedenler bulabilirler.

 

Bir diğer nokta, yakın yerlere arabayla değil de yürüyerek gitmeleridir. 4-5 kattan yüksek olmayan yerlerde asansöre binmeyip merdiven kullanabilirler. Yani bir şekilde günlük aktivitelerini arttırmanın yollarını bulmaları ve günü aktif bir şekilde geçirmeye çalışmaları uygun olacaktır.

 

Küçük küçük yürünmeli ya da sabah işe gitmeden önce bir havuza gidebilirler. Yüzdükten sonra işe gidebilirler. Sonuç olarak, günü aktif geçirmek kişinin elindedir. Telefon görüşmelerini oturarak değil dolaşarak yapabilirler. Toplantı sırasında ayakta olup, sağa sola küçük yürüyüşler yapabilirler. Yani her koşulda hareketli olmaya çalışmaları gerekir.

Erkeklerde günlük su tüketiminin 2 ya da 3 litre olması gerekir. Bunun içerisinde, evde yapılmış elma sularından 7-8 bardak içebilirler. Her gün içine yarım limon sıkılmış 3-4 bardak su ya da soda tüketebilirler. Yanı sıra günde 3-4 bardak yeşil çay tüketmek de çok yararlıdır. Yeşil çayda, fabrika işlemlerinden geçmemiş olanların tercih edilmesi, daha avantajlıdır.

Bu kategoriden diğerleri: « AZ KONUŞAN ERKEKLER DAHA ÇEKİCİ
Yorum eklemek için giriş yapın

Giyimde İndirim Başladı Güvenilir Giyim Adresi

readmore

Online Erkek Giyim Derinmor Ayrıcalığı ile

readmore

Online Moda Dünyası Modaya Dair Herşey

readmore

Modayı Yakından Takip Et Moda İçin Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.