Öğeyi Oyla
(0 oy)

 


Haftasonu Lierse deplasmanına konuk olan Standard Liege’in kalecisi Sinan Bolat’a ev sahibi taraftarlar “Sinan Kebap” ve “Müslüman Parazitler” tezahüratında bulunarak ırkçılık yaptı.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Daha önce TFF'ye ‘F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden siz men ettiniz' diyen UEFA'dan şimdi de ‘Trabzon'u Devler Ligi'ne siz yolladınız' bilgisi geldi...
Trabzon'u kim gönderdi? Aydınlar defalarca “Trabzon'u biz yollamadık” dedi ama gözden kaçırılan bir detay, UEFA'nın hatırlatmasıyla ortaya çıktı.. Çünkü Şampiyonlar Ligi statüsünün ilgili 2. maddesi her şeyi açıklıyor:

CAS hakimi Kısmet Erkiner'in açıklamaları sonrası F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne kendisinin yollamadığı ortaya çıkan Türkiye Futbol Federasyonu, şimdi bir kez daha büyük bir sıkıntının eşiğinde.. Çünkü UEFA ile TFF arasında yaşanan çok sayıdaki hukuki tartışmaların son dalgası “Trabzonspor'u Şampiyonlar Ligi'ne kim aldı?” sorusunun cevabı.. 

TFF'NİN ısrarla “Biz göndermedik” demesine karşın, federasyona bir bilgi gönderen UEFA, Şampiyonlar Ligi statüsünün 2. maddesinin 7 ve 10. ek maddelerine dikkat çekerek ‘Sizin uygulamanıza paralel hareket edilmiştir' ifadesini kullanarak herkesi şoke etti.

YOLUSENAÇTIN!


HATIRLANACAĞI gibi F.Bahçe'nin Futbol Federasyonu tarafından Devler Ligi'nden men edilmesinden hemen sonra UEFA yaptığı resmi açıklamayla F.Bahçe'nin yerine Trabzonspor'u Şampiyonlar Ligi'ne dahil ettiğini açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından TFF karşı bir duyuru yapmış ve Trabzonspor'un Devler Ligi'ne gitmesi kararının UEFA'ya ait olduğunu söylemişti. Ayrıca dönemin federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar iki ayrı tarihte düzenlediği basın toplantılarında net bir biçimde “Trabzon'u biz göndermedik” demişti.

TÜM bu gelişmeler üzerine süreci yakından takip eden ve hukuki sorun yaşamak istemeyen UEFA, TFF'ye bir bilgi gönderdi. Şampiyonlar Ligi statüsünün 2. maddesinin 7 ve 10. ek maddelerine dikkat çeken ve “Statünün yer değiştirme kriteri dikkate alınmış ve sizin uygulamanıza paralel hareket edilmiştir” diyen UEFA, böylece TFF'ye “F.Bahçe'yi göndermeyerek Trabzon'un yolunu açtın” demeye getirdi.

Madde 2.07: “Bir kulüp şampiyonaya kendisi katılmak istemez ise aynı federasyona bağlı hiçbir kulüp yerini alamaz.”

Madde 2.10: “Ülkesinde en iyi performans gösteren 2. takım, şampiyonaya kabul edilmeyen kulüp yerine yerleştirilir.”

Talimat ne diyor?

TRABZON'A Şampiyonlar Ligi'ne direkt gitme hakkı tanıyan UEFA statüsünün ilgili 2. maddesi şöyle:

Madde 2.07:

Eğer organizasyona katılmaya hak kazanmış bir kulüp bunu istemez ise aynı federasyona bağlı hiçbir kulüp turnuvaya alınamaz ve UEFA kupalarına katılma listesinde o duruma göre değişikliye gidilir.

Madde 2.10: Yer değiştirme kriterlerine göre, ülkesinde en iyi performans gösteren 2. takım, şampiyonaya kabul edilmeyen kulüp yerine yerleştirilir. Giriş listesi UEFA kulüpleri için yürürlüğe konulur.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı, yayın yoluyla kendisine sataşan, hakaret eden toplam 300 kişiyle yargı önünde hesaplaşacak. Aydınlar, hem maddi, hem de manevi olarak hakkını arayacak.
29 Haziran'da tek aday olarak katıldığı genel kurulda TFF Başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 31 Ocak Salı akşamı istifa etti. Başkanlığa seçildikten 4 gün sonra patlak veren şike operasyonu nedeniyle bir hayli yıpranan Aydınlar, 216 günlük görev süresince kendisine yapılanları unutmadı.


Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ay-Yıldızlı ekibin hocası, Belediye’yi çalıştırırken “Böyle oyuncuları ayağa kaldırmamak lazım” diyerek sert tepki göstermişti.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Süper Lig kulüplerinden oluşan Kulüpler Birliği Vakfı'nın Futbol Federasyonu Başkanlığı Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili yaptığı toplantı sona erdi.


07 Feb

BU SONUÇ ZORA SOKAR

Kategori SPOR Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Hafta içi oynanan maçlarda kırmızı kart gören Milan Baros ve Ricardo Quaresma'nın cezaları belli oldu.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Antalyaspor maçında kırmızı kart gören Galatasaraylı Milan Baros'a 3 maç, Mersin İdman Yurdu karşısında kızaran Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'ya ise 2 maç ceza verdi.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)


5 hafta gecikmeli başlayan Süper Lig'de takvim sıkıştı... Trabzon ve Beşiktaş, Avrupa'da yollarına devam eder; Türkiye Kupası'ndan da elenmezlerse, maçların tamamlanması için yeterli boş tarih yok.

Türk futbolu, olağanüstü bir sezon yaşıyor. Sezon 5 hafta geç açıldı; bir de üstüne play-off sistemi eklendi.

Sabah'ın haberine göre; bu tabloda devre arası kısaltılsa da, kupada grup sistemi kaldırılsa da Euro-2012 nedeniyle sezon 13 Mayıs'a kadar tamamlanmak zorunda olduğu için takvim müthiş sıkıştı. Hemen hemen bütün teknik direktörler sıkışık fikstürden yakınıyor. Zorlu kış şartlarında, bozulmuş sahalarda maçlar oynanıyor. İşin bir de bugüne kadar dikkat çekmeyen bir yanı var.

Avrupa Ligi'nde iki temsilcimiz Trabzonspor ve Beşiktaş yola devam ediyor. Bu iki takım, Türkiye Kupası'nda da son 16'ya kaldı. Bu iki takımdan biri bile hem Avrupa Ligi hem de Türkiye Kupası'nda finale kadar yürürse takvimde maçlarını oynayabileceği boşluk bulunmuyor. Çünkü Mart, Nisan ve Mayıs'ta Avrupa maçları oynanmayan üç boş çarşamba var. Bunlarda Türkiye Kupası'nın tamamlanması bile (4, tur, çeyrek final, yarı final, final) mümkün değil.

TAKVİMİN SIKIŞMAMASI İÇİN ELENME ŞART

Dolayısıyla Avrupa maçlarına ayrılmış çarşambalarda Türkiye Kupası maçlarının oynatılması gerekiyor. Diğer bir deyişle, Türkiye Futbol Federasyonu, kupa ve lig fikstürünü tamamlayabilmek için bu iki takımın ya Türkiye Kupası'ndan ya da Avrupa Ligi'nden elenmesi için duacı.

SADECE ÜÇ ÇARŞAMBA

Şubat ayının 8'i boş geçiyor. 15-16 ve 22-23 Şubat Avrupa Kupaları'na; 29 Şubat da milli maça ayrılmış durumda. Mart'taki 4 hafta içinin üçü yine Avrupa Kupaları'nın... Temsilcilerimiz Avrupa'da devam ederse 21 Mart dışında kupanın dördüncü turunun oynanabileceği yer yok. Nisan'da Avrupa maçı olmayan sadece ayın 11'i... Orada kupa çeyrek finalleri oynansa, yarı finaller 2 Mayıs'a, final de 16 Mayıs'a kalıyor. Bu kez de play-off'taki 6 hafta için sadece 5 hafta sonu kullanılabiliyor. Play-off'un tamamlanabilmesi için 8 Nisan'dan (Ligin 34. haftası) sonraki boş iki Çarşamba'dan (15 Nisan ve 2 Mayıs) birinin kullanılması gerekiyor ki; o zaman da kupa finali yetişmiyor. Takvime play-off'lar arası final müsabakasını da koyduğunuzda işler iyice içinden çıkılmaz hale geliyor. Süper Lig statüsüne göre Türkiye Kupası finali, play-off müsabakaları tamamlandıktan sonra, play-off'lar arası final müsabakasından önce oynanıyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Cihan Kamer'in açıklamalarının, iki ekip arasında sürtüşme çıkarmaya yönelik olduğunu söyledi.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Sezon sonunda kadrosunu 4-5 oyuncu ile takviye etmek isteyen Galatasaray'ın hangi futbolcuların biletini keseceği de gün yüzüne çıkmaya başladı.

 


Giyimde İndirim Başladı Güvenilir Giyim Adresi

readmore

Online Erkek Giyim Derinmor Ayrıcalığı ile

readmore

Online Moda Dünyası Modaya Dair Herşey

readmore

Modayı Yakından Takip Et Moda İçin Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.