>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

     

Çarşamba, 16 Kasım 2011 17:52

TEPKİ ÇEKEN SLOGAN KALDIRILDI

Yazan  Kategori ÇOCUK
Okunma 2637 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 16 Kasım 2011 17:56
TEPKİ ÇEKEN SLOGAN KALDIRILDI TEPKİ ÇEKEN SLOGAN KALDIRILDI

Wenice adlı çocuk giyim markasının son reklam kampanyasında ‘Çocuk İstismarına Son’ sloganıyla bu kavramı reklam malzemesi yapması, tartışma yarattı. Tepkiler çoğalınca, firma geri adım atmak zorunda kaldı…

 
Çocuk giyim markası Wenice, yeni reklam kampanyasını geçtiğimiz günlerde hedef kitlesiyle buluşturdu. Reklam yayına girer girmez de tartışmaların odağı haline geldi. Kampanyada kullanılan ‘çocuk istismarına son’ sloganı, hem tüketicileri hem de duyarlı çevreleri harekete geçirdi. Sosyal medyada da gündem yaratan reklam, çocuk istismarı kavramını reklam malzemesi yaptığı ve filmde kullanılan bazı ifadeler nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu.
 
MARKA reklam ajansı tarafından hazırlanan reklam esasen çocuk giyim sektöründeki fahiş fiyatlara dikkat çekme niyetindeydi. Ancak bu eleştiriyi çocuk istismarı söylemiyle hayata geçirince, konuyu asıl anlamından uzaklaştırdığı ve kavramın içini boşalttığı gibi gerekçelerle büyük tepki çekti. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda 'Wenice'e dur de’ başlıklı kampanyalar başlatılırken tüketiciler de telefon ve mail yoluyla tepkilerini dile getirdi.
 
‘İstismar’ ifadesi kaldırıldı
 
Medyaloji adlı sitenin haberine göre, günden güne artan tepkiler ve eleştiriler karşısında, Wenice de geri adım attı ve ‘Çocuk istismarına son’ ifadesini reklamdan çıkardı.
Yorum eklemek için giriş yapın

Oyuncak Dünyasında İndirim Başladı...

readmore

Online Çocuk Giyimde Son Moda Çocuk Giyimi

readmore

Çocukların Altın Markası Tıkla Alışverişe Başla

readmore

Bebeğinizin Giyim Markası Online Bebek Mağazası

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.