>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

     

Çarşamba, 30 Kasım 2011 17:11

PARMAK EMMEK ZARARLI MIDIR?

Yazan  Kategori ÇOCUK
Okunma 1626 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 30 Kasım 2011 17:16
PARMAK EMMEK ZARARLI MIDIR? PARMAK EMMEK ZARARLI MIDIR?

Bebekler parmaklarının farkına anne karnında varır. Hatta çoğu ultrason resminde bebeklerin parmaklarını emdiği görülür.

Parmak emmek bebekleri sakinleştiren ve streslerinin geçmesine yardımcı olan bir durumdur. Bazı aileler bu konuda tepkisiz kalırken bazıları Sigmund Freud'un "çocuksu cinsellik" teorisinden etkilenip engel olmaya çalışabilir.

Aslına bakılırsa parmak emmek bebekleri gerçekten rahatlatıyor. Bu bir refleks olarak biliniyor. Ancak parmak emmenin dişlere zarar verdiği de biliniyor.Peki, ne zaman ve ne şartlar altında?

Parmak emmenin dişlere etkisi yaş ve yoğunluğa bağlı olarak değişiyor. Bebeklik dişleri üzerinde pek de zararlı bir etkisi olmadığı söyleniyor. Ancak çocuk 6 yaşını geçtikten sonra, süt dişlerinin döküldüğü ve kalıcı dişlerinin çıktığı esnada görülen parmak emme dişlerin gelişini etkileyebiliyor. Bu nedenle dişler çıkması gereken yönde değil farklı yönlerde yükselebiliyor.

Ancak çocuklara baskı uygulamak da doğru bulunmuyor. Kendi istemedikleri takdirde bırakmaları oldukça zor oluyor. Fakat ufak bir bağımlılık şeklinde olan bu alışkanlığı istese dahi tamamen vazgeçmeyi 1-2 ayı bulabiliyor.

Yorum eklemek için giriş yapın

Oyuncak Dünyasında İndirim Başladı...

readmore

Online Çocuk Giyimde Son Moda Çocuk Giyimi

readmore

Çocukların Altın Markası Tıkla Alışverişe Başla

readmore

Bebeğinizin Giyim Markası Online Bebek Mağazası

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.