>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

     

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çocuğunuz bir yaşından itibaren kişilik özelliklerini ortaya koyan özellikler sergilemeye başlar. Her çocuk kendine özeldir ve farklı kişilik özellikleri taşır. Kimi çocuk içine kapanık olur, kimisi dışa dönük. Bazı çozuklar konuşkan olabilirken, bazıları daha sessiz ve sakin olurlar. Bu gibi davranışların dışında bazı duygu durumları vardır ki; hırçınlık bir duygu durumudur ve sonuçları davranışlara yansır.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Etrafımızdaki ailelerden 'sen giderek şımarıklaşıyorsun' uyarılarını duyarız. peki Şımarık çocuk bundan ne anlar? Eğer çocuğunuz varsa şımarık çocuklardan nasıl uzak tutabilirsiniz? Çocuk gelişim uzmanlarına sık sık bu tür sorular soruluyor. Şımarık çocukları olan ailelerde amaç çalıştıkları için ona herşeyin en iyisini sunmak ancak dünyanın gerçekleri bu değil. İnsanlar her istediklerini hemen elde edemez.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Anneler çoğu zaman bebekleriyle uzun sohbetler ederler. Bunu aslında kendini dinleyen ve anneliğin keyfine varan birçok kadın yapar. Ancak onlara dışarıdan bakan gözler babalar ya da yakın arkadaşlar bunun neredeyse bir delirme hali olduğunu düşünebilirler. “El kadar bebek nasıl anlar bu söylediklerini?” diye sorarlar yeni anneye. Oysa bebekler anne ve babalarının her söylediğini anlamasalar da, ne demek istediklerini hissederler ve bu konuşmalar onların IQ seviyelerini olumlu yönde etkiler. Bu nedenle bebeğinizle iletişim kurarken sıkça yapılan hataları bilmek ve bunlardan kaçınmak gerek.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Çinko, büyüme ve gelişme, protein yapısındaki enzimlerin ilaveleri, üreme için gerekli bir eser elementtir. Tüm canlılar için gerekli ve önemli olan minerallerden biridir. Yokluğu insan yaşamında ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Özellikle hamilelik döneminde önemi daha da artan “çinko tüketimi” ile ilgili anne adaylarını aydınlatan bu yazıyı mutlaka okuyun.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Bütün anne adaylarının isteği çocuklarını sağlıklı ve zamanında doğurmaktır... Ancak gelişen bazı olaylar  doğum tarihlerini biraz geriye alabiliyor.  Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meltem Çam, erken doğumu tetikleyen nedenleri anlattı.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Soğuk algınlığı veya üst solunum yolu enfeksiyonu gibi başlayan zatürre, iki yaş altındaki çocukları, prematüre doğan bebekleri ve kreşe giden çocukları tehdit ediyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çocuklardaki kalp hastalığının emerken terleme, sık nefes alma, ağlarken morarma, çabuk yorulma, tekrarlayan akciğer enfeksiyonu ve gelişim geriliği gibi belirtilerle kendini gösterdiği bildirildi.

22 Dec

DIŞLANAN ÇOCUK

Kategori ÇOCUK Yazan
Öğeyi Oyla
(3 oy)

Arkadaş ilişkileri çocukların gelişiminde büyük rol oynar. Aileden sonra yoğun etkileşime girdiği ilk kişiler arkadaşlarıdır. Özellikle 2-4 yaş arasında bu etkileşim yoğunlaşır, ilk sosyal beceriler öğrenilmeye başlanır. Bağımsız oyundan, paralel oyuna daha sonra tamamlayıcı oyuna en sonunda etkileşime girer. Sosyal çevre ve gelişimi arttıkça daha çok arkadaş ihtiyacı duyar.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Bağrıaçık, son günlerde süt konusunda ortaya atılan iddialara ilişkin olarak yaptığı açıklamada, bu iddiaların gerçek dışı, fantastik iddialar olduğunu söyledi.


Oyuncak Dünyasında İndirim Başladı...

readmore

Online Çocuk Giyimde Son Moda Çocuk Giyimi

readmore

Çocukların Altın Markası Tıkla Alışverişe Başla

readmore

Bebeğinizin Giyim Markası Online Bebek Mağazası

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.