>>>16.09.2015 GÜNLÜK BURÇ TAKİBİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN<<<

     

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çocukluk dönemi hayatımızın her geçen gün değiştiği ve çok hızlı farklılaştığı bir dönemdir. Birçoğumuz çocukken çok hızlı büyümek istemişken, yetişkinlikte de keşke çocuk kalsaydım diyoruz.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Avrupa Birliği'nin Almanya'da yaptırdığı araştırmalar sonucu, alerji vakalarının yüzde 30'unun parfüm maddelerinden kaynaklandığı saptandı. Araştırmaya göre alerji yapma riski yüksek olarak belirlenen 26 parfüm maddesi, AB regülasyonlarına göre, tüketiciyi uyarmak amacıyla tüm ürünlerin üzerinde belirtilmek zorunda. Uzmanlar, özellikle annelerin, daha hassas cilde sahip bebeklerini korumak için, artık sadece özel olarak bebekler için üretilmiş ve göz yakmayan ürünlerle yetinmeyip, 26 alerjen parfüm, paraben ve alkol içermeyen, PH değeri bebeğin cildine uygun ürünler, tercih etmesini öneriyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çalma, başkalarına ait olan herhangi bir şeyin izinsiz olarak alınması ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmasıdır. Çocukta doğuştan mülkiyet kavramı yoktur, çevresinde gördüğü, hoşuna giden ya da ihtiyaç duyduğu eşyayı çocuk kendine mal etmeye ya da düşünmeden kullanmaya girişir. 2 yaşındaki bir çocukta sahip olma kavramı gelişmediği için, her şeyin kendisinin olduğunu düşünür. "Senin, benim, onun" kavramlarını ayırt edemez. Çocuk zaman geçtikçe kendisinin olanla olmayanı ayırt etmeye başlar, ama bencil tutumu uzun süre devam eder. 3-4 yaşlarındaki çocuk, sormadan bir şeyin alınmayacağını bilir ama alma isteğine karşı koyamaz. Hatta gezmeye gittiği yerlerden cebinde kendine ait olmayan oyuncak ve nesnelerle dönebilir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Ciltte alerjik reaksiyonlar, kaşınma, kızarıklı gibi şikayetleriniz varsa, bazı parfüm maddeleri size alerji yapıyor olabilir.  Bu alerjik durumlar, yaş grubu ve cinsiyete göre değişiklik gösterebilir.  Aynı zamanda bebekler ve çocuklar bu alerjik parfüm maddelerine karşı daha hassastır. Bu sebeple daha hassas olan bebek cildi için ürün seçimi önem kazanmaktadır.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

İtalyan uzmanların yaptığı araştırmaya göre bebekler uykuları sırasında da bilgileri depoluyor ve öğreniyorlar!

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Yatak ıslatma durumu, uykusu ağır, hiperaktif ve horlayan çocuklarda daha sık görülüyor. Beş yaş civarındaki çocukların yüzde 15’inde bu soruna rastlanabiliyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Çocukların güç durumları, yanlarında yakın arkadaşları varken daha kolay atlattığı belirlendi.

06 Feb

BİT'E DİKKAT!

Kategori ÇOCUK Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Okul döneminde çocukları bekleyen en büyük tehlikelerden biri de bitlenmedir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Avusturya'da 1960'larda "psikolojik bozukluk" tanısı konmuş bakımevinde kalan çocuklara tedavi amacıyla bilinçli olarak sıtma virüsü enjekte edildiği iddia edildi.


Oyuncak Dünyasında İndirim Başladı...

readmore

Online Çocuk Giyimde Son Moda Çocuk Giyimi

readmore

Çocukların Altın Markası Tıkla Alışverişe Başla

readmore

Bebeğinizin Giyim Markası Online Bebek Mağazası

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.