Perşembe, 12 Ocak 2012 09:52

SEKSTEN UZAK KALMANIN NEDENLERİ

Yazan  Kategori CİNSELLİK
Okunma 3238 defa
SEKSTEN UZAK KALMANIN NEDENLERİ SEKSTEN UZAK KALMANIN NEDENLERİ

Amerikalı bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya göre seksten uzak kalmanın en önemli iki nedeni buldu. İşte o nedenler...

Yorgunluk ve uykusuzluk. Ekonomik kriz ise araştırmaya katılanların büyük çoğunluğu için seksten uzak durmak için bir neden değil.

Amerikan Tüketici Raporları Araştırma Merkezi adlı istatistik kurumunun yaptığı araştırma ile insanların seksten uzak durmalarının başlıca nedenleri belirlendi.

Ankete yaşları 18 ila 75 arasında değişen bin kişinin katıldığı araştırmada gerçekleştirilen ankette yorgunluk ve uyku ihtiyacının insanları seksten durmalarına neden olan en önemli engel olduğu ortaya çıktı.

Katılımcıların %52′si kadın ve %48′si de erkeklerden oluştuğu ve yüzde 57′sinin evli veya partneri ile birlikte yaşadığı, %48′inin ise 18 yaşından küçük çocuklara sahip olduğu istatistikler arasında sunuluyor.

Araştırmaya katılanların %81 gibi büyük bir yüzdesi, geçen yıl bir şekilde seks yapmaktan uzak zamanlar geçirdiğini belirtiyor.

İlginç sonuçların ortaya çıktığı araştırmada cinsellikten uzak durmanın en önemli beş nedeni şunlar:

1. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk: Yüzde 53

2. Kendini iyi hissetmeme ve diğer sağlık nedenleri: Yüzde 49

3. Havaya girememe: Yüzde 40

4. Çocuklarla veya ev hayvanları ile ilgilenmekten vakit ayırmama: Yüzde 30

5. İş yüzünden vakit ayıramama: Yüzde 29

Kriz cinsel hayatı etkilemiyor

Son dönemde hayatın pek çok alanında etkileri hissedilen ekonomik krizin ise cinsel yaşamda etkisinin düşük olduğu görülüyor. Katılımcıların yüzde 78 ekonominin seks hayatları ile ilgili olmadığını ve tamamen uzak tutmayı başarabildiklerini belirtiyor.

Anket sonuçlarından çıkan diğer şaşırtıcı sonuçlar ise şöyle:

Katılımcılardan yüzde 45′i bazı zamanlarda seks için plan yaptıklarını ve zaman belirlediklerini açıklıyor. Bununla beraber yüzde 7 gibi bir grup, cinsel aktivite planlarını takvimlerinde veya PDA cihazlarında kayıtlı tuttuğunu belirtiyor.

Erkeklerin yüzde 56′sı gün içinde mutlaka seks düşündüklerini belirtirken bu oran kadınlarda yüzde 19 olarak açıklanıyor.

Genel sağlıklarından memnun olmayan kişilerin daha az cinsel aktivitede bulunduğu fakat cinsellik düşünme konusunda azalma yaşamadığını özellikle belirtiyor.

18 yaşından küçük çocuğa sahip çiftlerin ise anket sonucuna göre, çocuksuz çiftlere göre daha fazla cinsel aktivitede bulunduğu ise ayrıca belirtiliyor.

 

Yorum eklemek için giriş yapın

Ciddi ve Seviyeli Ortamda Arkadaşlık Edinmelisin

readmore

Ciddi ve Seviyeli Ortamda Evlilik Teklifleri Seni Bekliyor

readmore

En Samimi Arkadaşlık Sitesi Burada Herşey Gerçek

readmore

Aşk, meşk, arkadaşlık Aradığın Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.