Cumartesi, 01 Aralık 2012 01:45

KALİTELİ CİNSELLİK İÇİN GEREKENLER

Yazan  Kategori CİNSELLİK
Okunma 2857 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 01 Aralık 2012 01:54
kaliteli cinsellik için gerekenler kaliteli cinsellik için gerekenler

Kaliteli cinselliğin, iyi beslenmenin ve düzenli egzersizin sağlıklı yaşamın vazgeçilmez parçaları olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Tansu Küçük, cinsel gücü artırmak ve kaliteli bir cinsellik yaşamak için yapılması gerekenleri 8 başlık altında topladı. İşte o öneriler:

Doğru besinleri tüketin
Narenciye, çilek, brokoli, domates, tatlı biber, mango, üzüm, kivi, kuşkonmaz, bezelye, maydanoz, su teresi, ıspanak, zeytinyağı, buğday, sakatat, yumurta, patates, yapraklı sebzeler, fındık, tahıllar, ton balığı, bira mayası, tüm tahıllar, susam, yağsız et, balık ve diğer deniz ürünleri, tavuk, yumurta, kabak ve ay çekirdeği, zencefil, maydanoz, mantar, havuç, domates, ketentohumu yağı, yağlı balıklar, ceviz, yeşil yapraklı sebzeler gibi antioksidan ve kalp sağlığı dostu yiyeceklerle beslenmek sağlık bir cinsellik için de vazgeçilmezdir.
 
Düzenli egzersiz yapın
Düzenli fiziksel aktivite cinsel gücü artırmak için kolay bir yoldur. Düzenli egzersiz sadece arzu düzeyini artırmakla kalmaz, aynı zamanda cinsel performansı da artırır.
 
İyi uyuyun
İyi bir gece uykusu yeterli enerjiye sahip olmanızı sağlar. Yorgunluk ve uykusuzluk, sağlıklı cinselliği engelleyen faktörler arasında önemli bir yere sahip.
 
Sorunlardan sıyrılın
Sağlıklı bir cinsellik için zihinsel uygunluk da önemlidir. Yani, dertlerinizi unutun, gevşeyin ve cinselliğin zevkini yaşamaya odaklanın. Kaliteli bir cinsel paylaşım, öncesinde hazırlık gerektirir. Sıcak bir banyo, sessiz bir yürüyüş veya rahatlamaya yardımcı egzersizler yapabilirsiniz.
 
Alkol ve sigaradan uzak durun
Alkol ve sigara, cinsel sağlığın en etkin toksinleridir.
 
Kaslarınızı güçlendirin
Seks dahil bir insanın tüm gün faaliyetlerini yerine getirebilmesi için güçlü kaslara sahip olması önem taşır.
 
Kilo verin
Cinsel güçsüzlük ile ilgili pek çok hastalıkta, özellikle diyabet hastalığında, hipertansiyon ve damar sertliğinde, kilo fazlalığı ve şişmanlık en önemli faktördür. Düzenli bir kilo verme programı, damarlardaki kan akımını iyileştirip cinsel yaşamınıza olumlu katkı sağlar. 
 
Kullandığınız ilaçlara dikkat edin
Özellikle yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar iktidarsızlık yapabilmektedir. Yeni başladığınız bir ilaçtan sonra cinsel güçsüzlük oluştuysa doktorunuzla görüşmelisiniz.
Yorum eklemek için giriş yapın

Ciddi ve Seviyeli Ortamda Arkadaşlık Edinmelisin

readmore

Ciddi ve Seviyeli Ortamda Evlilik Teklifleri Seni Bekliyor

readmore

En Samimi Arkadaşlık Sitesi Burada Herşey Gerçek

readmore

Aşk, meşk, arkadaşlık Aradığın Herşey Burada

readmore
Site Sorunları için bize ulaşın.
Öneri ve istek göndermek için
Forum Hakkında Düşünceleriniz?
Siteye Haber Eklemek için tıklayınız.